
|
 
| 13-06-2010
Bo Kanstrup til Brønderslev Hot Shots
Landsholds aktuelle Bo Kanstrup stopper hos de danske mestre Århus Elite og tørner ud for sin gamle klub Brønderslev Hot Shots.
Vi er naturligvis meget glade og tilfredse med at Bo har valgt og som, sin nye klub.
Bo bliver, med sit stærke fremadrettede backspil, en af krumtapperne i opbygningen af et nyt stærkt Hot Shots elitehold i de kommende sæsoner.
Det er ikke nogen hemmelighed at flere af vores tidligere stamspillere har valgt enten at stoppe helt med Floorball eller søge til andre klubber, sådant er det, men vi vil benytte chancen til at bygge noget nyt op med større focus på egne kræfter end tidligere og i den forbindelse vil netop Bo Kanstrup få en central rolle, udtaler formanden for klubben, Jeppe Bisgaard.
Med den nye Brønderslev Hal får klubben markant bedre muligheder for at samle klubbens aktiviteter et sted, det vil betyde et stort skridt i den rigtige retning og med det, det nye samarbejde med NIH, damernes oprykning til eliteserien, en stadig voksende ungdomsafdeling in mente, ser vi lyst på klubbens fremtid.
|
| |
| |
|
|